Napjainkban a videók uralják az internetet. Egy átlagos felhasználó közel 90 percet tölt naponta videók nézegetésével, az összes fogyasztói internet forgalomnak pedig körülbelül 80%-át teszik ki a videós tartalmak. Kutatások bizonyítják, hogy a fogyasztók 64%-a, valamely social media platformon megtekintett márkavideó alapján dönt a termékek megvásárlásáról.  Ahhoz azonban, hogy egy brand igazán versenyképes legyen, ki kell tűnnie a tömegből. Erre kiváló megoldást jelent az animációs videók beépítése a marketingkampányokba. Az összes vezető márka sikeresen használja már ezeket termékeik, szolgáltatásaik bemutatására. Nézzük meg, hogy csinálják a „nagyok”!

Dropbox – Az egyik legnagyobb sikertörténet

A Dropboxot senkinek sem kell bemutatni. Azt azonban kevesen tudják, hogy ez a felhőalapú tárhelyszolgáltató egy animációs videónak köszönhetően vált, mára már világszerte ismert márkává. A Dropbox fejlesztői már induló vállalkozásként biztosak voltak benne, hogy termékük hiánypótló, de nem tudták, hogyan érjék el a célközönségüket. Kezdetben a GoogleAds segítségével próbálták népszerűsíteni a szolgáltatásukat, ez azonban rendkívül veszteségesnek bizonyult. Új stratégiát választottak, felhasználóikat arra ösztönözték, hogy ajánlják egymásnak a Dropbox által biztosított lehetőségeket e-mailben, social media platformokon, ingyenes extra tárhelyért cserébe. Ez már egy sikeresebb irány volt, de még mindig kevés. 2009-ben a Common Craft nevű cég egy 2D animált magyarázó videót készített a tárhelyszolgáltatás működéséről. A 2 perc 17 másodperces videó felkerült a Dropbox.com címlapjára és ekkor megérkezett a várva várt siker. A videót naponta körülbelül 30000-szer nézték meg, összességében több, mint 30 millióan látták. 2009-ről 2010-re megduplázódott a felhasználók száma 4 millióról 8 millió főre. Ma pedig már több, mint 100 millióan használják a Dropboxot világszerte. Bár a cég sikerének nyilvánvalóan más okai is voltak, kétségtelen, hogy ez az animációs videók marketinghasználatának egyik legnagyobb sikertörténete. 

Google

A Google hivatalos Youtube csatornájának több, mint 12 millió feliratkozója van. Ezen a csatornán hatalmas népszerűségnek örvendenek azok az animált magyarázó videók, amik a közelgő újítások vagy egy – egy szolgáltatás működését hivatottak bemutatni. A Google nagymértékben támaszkodik az animációs videók előnyeire: stílusosan és egyszerű, jól követhető módon közvetítik üzenetüket a célközönségnek. Nézzünk egy példát!

Már több, mint 3,6 millióan látták az Inside Google Translate elnevezésű animált videót, amely a Google Fordító gépi fordítása mögötti pontos folyamatot mutatja be. A 2 perc 24 másodperces videó egy komplex mechanizmust vázol fel egyszerűsített formában. Lépésekre bontva mutatja be, hogyan fordít le szavakat, mondatokat vagy akár webhelyeket a Google nyelvi eszközrendszere, teszi mindezt csodálatosan animálva és szórakoztató köntösbe csomagolva. Közel 1400 hozzászólás érkezett a videóhoz, köztük számos olyan is van, amelyből kiderül, hogy a felhasználók kiválóan megértették az animáció segítségével a Google Fordító működését.

Érdemes tehát körülnézni és inspirálódni a Google hivatalos Youtube csatornáján, mivel számos témában készítettek jobbnál jobb animációs videókat.

IKEA

Az IKEA már viszonylag régóta előszeretettel használja az animációs videókat marketing stratégiájában. Amellett, hogy a vállalat videói igazán stílusosak és vibrálóak, rendkívül erősen hatnak a célközönség érzelmeire. 

A „We love things you hate” elnevezésű kampányban például az IKEA olyan minivideókból álló sorozatot hozott létre, amelyek humorosan és ironikusan mutatnak be olyan dolgokat, amit a vásárlók utálnak az IKEA kapcsán. A kampány célja az volt, hogy a vállalat biztosítsa a célközönségét arról, hogy mindenre van megoldásuk. Ezek a videók folyamatosan emlékeztetik a vásárlókat a különféle szolgálatatásokra, a házhozszállítástól a bútorok összeszerelésén át a gyermekfelügyeletig. Az IKEA abban is profi, hogy nagyon jól alkalmazkodik az éppen aktuális videófogyasztási szokásokhoz.  Ma már a sok digitális tartalom között, nagyon rövid időre korlátozódik az a figyelem, amit egy – egy videóra szánunk. A social media platformokon úgy tűnik, hogy a legtöbb ember 30 másodpercnél tovább ritkán néz egy – egy marketingvideót. A „We love things you hate” kampány nagyon jól igazodik ehhez a trendhez is, a sorozat videói ugyanis mind rövidebbek, mint 20 másodperc. Nem véletlenül mozog az animációk megtekintéseinek száma 800 ezer körül. 

Érdemes megjegyezni azt is, hogy az IKEA a munkavállalók képzése során, valamint a belső kommunikáció megkönnyítésére is gyakran használ animációs videókat.

És még sokan mások…

Számos egyéb nagy márka látta meg a lehetőséget az animációs videók világában. A Samsung például egy gyönyörű 2D animációs videót használ a Samsung telefonokra előretelepített biztonsági platform, a Knox bemutatására.  Szintén 2D animációval magyarázza el a Starbucks videója a kávékeverékek, az új kávéízek kifejlesztésének folyamatát. De a Nestle, a Spotify, a Microsoft vagy az Apple marketingkampányaiban is gyakran megjelennek az animációs videók. És még sorolhatnánk…

Ha a „nagyok” is így dolgoznak, Te se érd be kevesebbel! Inspirálódj a világmárkák marketingvideóiból, és ha már egy halvány elképzelés megszületett a fejedben, keress minket! Az ARV Studio segít az elképzeléseid megvalósításában, hogy ne maradj le!
Segítségért vedd fel a kapcsolatot velünk a  weboldalon keresztül, és közösen alkotunk valami maradandót!

Similar Posts